HALEN İNGİLTERE’DE

…ve el yapımı üretilmektedir.

AGA 1922’de olduğu gibi bugün de aynı şekilde üretilir. Kısaca, erimiş demir kalıplara dökülür. Bu döküm tekniği ile karakteristik yüzeyler oluşur ve seri üretimin tekdüzeliğine karşın, her biri benzersiz AGA fırınlar üretilir.

AGA PİŞİRME ÜNİTELERİ

AGA pişirme üniteleri, dökme demirin kum kalıplara dökülerek şekillendirildiği el yapımı parçalardan oluşur. Dökümün sıra dışı ısı dostu özellikleri sayesinde hem ısının depolanması hem de homojen dağıtılması için ideal seçimdir.

Yemeklerinizi pişirmek için diğer fırınların yaptığı gibi kızgın bir kuru hava ile dağlamak yerine ısıyı yavaş ve nazik bir biçimde direkt olarak yemeğe aktararak yemeklerin besin değeri ve doğal lezzetlerini korurken içte de yumuşak ve ağızda dağılan eşsiz ıslak dokunun korunmasını sağlar.

Tüm dünyada“iyi yemek” ve “kaliteli yaşam”

anlayışıyla bütünleşen AGA, Nobel ödüllü fizikçi Dr. Gustav Dalén’in buluşudur.

Aga’yı günümüzün seri üretim tekdüzeliğinin ötesine geçiren bir diğer özelliği ise döküm parçaların imalatı ve kaplanmasında hala ilk gün olduğu gibi el işçiliği kullanılıyor olmasıdır.

Bu sayede her bir AGA fark edilmesi çok güç özgün detaylara ve eşsiz kalitede yüzey dokusuna sahiptir. Aga’ların ömrünün yıllar değil, on yıllarla ifade edilmesini sağlayan parlak camsı emaye yüzeylerinin kaplaması 3 kat olarak yapılmakta ve bugün dahi uzun bir süreci gerektirmektedir.

Sıradışı renk seçenekleriyle farklılık yaratan AGA pişirme üniteleri bulundukları ortamı bir cazibe merkezi haline getirir.

AGA PİŞİRME ÜNİTELERİ
ISI DEPOLAYAN GELENEKSEL,

Çalışma prensibine bağlı olarak; konvansiyonel ve geleneksel olmak üzere
iki ana seri başlığında üretilmektedir.

Doğalgaz, LPG veya elektrikle çalışan modelleri ile yakıt türüni siz seçebilirsiniz. Mutfağınızın şıklığını tamamlayan, AGA pişirme ünitenize eşlik edecek farklı ebat ve tasarımlarda üretilen AGA davlumbazları da inceleyebilirsiniz.

AGA Fırın modellerine daha yakından bakmak için sizi Galip Kaynar Nişantaşı Showroom’a davet ediyoruz. İletişim bilgileri için lütfen tıklayın.