1904 yılından bu güne tüm incelikleriyle

FRANSIZ MOBİLYA İMALATI

Saint-Symphorien-sur-Coise kasabasında Joseph Grange’ın marangozluk atölyesinde başlayıp nesilden nesile aktarılan zanaatkarlık ve olağanüstü teknik bilgi birikimi, Fransız yaşam tarzını temsil eden uluslararası bir markaya dönüştü.

Grange 111 yıl önce kurulduğu günden bu güne,
dönemin tarzı mobilyaları yeniden yorumluyor.

FİLMİ İZLEYİN

1904 yılından bu güne mobilya üreten Grange, üretilen her parçanın geleneklere ve mesleğini seven zanaatkarlara duyulan saygıyı yansıttığına inanmaktadır.

Her mobilyaya takılan Grange plaketi bu zanaatkarların imzası olup mobilyanın yıllar boyunca yaşayacağının garantisidir.

Grange hakkında daha fazla bilgi için Grange web sitesini ziyaret edebilir veya mağazalarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ağaç dokusunu en iyi biçimde ortaya çıkartmanın ve ipeksi yumuşaklıktaki bitişi sağlamanın tek yolu zımparalarken ve cilalarken ağacın hissedilmesidir.

Makinelerin kullanılmasından, parçaların birleştirilmesine ve cilanın uygulanmasına kadar tüm safhalar zanaatkarların elleriyle gerçekleştirilir.

“Mobilya üretmek bugün de

yetenek ve tecrübe gerektirmektedir.”

Grange, mobilyaların yapımında kendi ormanlarında yetiştirdiği ağaçları kullanmakta ve her yıl kullandığından daha fazlasını dikerek ekolojik dengeyi korumaktadır.

Ateliers de Grange, Louis-Philippe, Jacob…

Grange koleksiyonunu oluşturan parçalar, çizgilerini taşıdıkları döneme göre; Ateliers de Grange, Louis-Philippe, Jacob gibi isimlerle adlandırılmaktadır.

Mobilyanın kuşaktan kuşağa geçen aile mirasının ayrılmaz bir parçası olduğuna inanan Grange,

Fransa’nın ruhsal incelikleri keşfettiği dönemdeki mobilyaların sıcaklığını, hikayeleriyle birlikte günümüzün çağdaş evlerine taşımaktadır.

Mobilyaların fonksiyonel olması, zaman içerisinde dekorasyonda yapılması istenilen değişikliklere izin vermekte ve böylece nesiller boyu kullanılabilmektedir.

Grange mobilyalarına daha yakından bakmak için sizi Galip Kaynar Nişantaşı Showroom’a davet ediyoruz.

GRANGE FRANSA WEB SİTESİONLINE KATALOGİLETİŞİM