“Ey uyku! Nazik bir şeydir, kutuptan kutba sevilen.”

Samuel Taylor Coleridge

“İyiler daha iyi uyuyor ama kötüler uyanma saatlerinden çok daha fazla keyif alıyor gibi görünüyor.”

Woody Allen

“Gülersen dünya seninle güler, horlarsan yalnız uyursun.”

Anthony Burgess

“Geceleri zor olan bir sorun, uyku komitesi üzerinde çalıştıktan sonra sabah çözülür.”

John Steinbeck

Ortalama günde 8 saati yatakta geçiriyoruz:

Haftada 56 saat, yılda 2.912 saat ve hayat boyunca çeyrek milyon (232.960) saatten fazla. Hayatımızın yaklaşık üçte biri!

O kadar önemli ki! Yalnızca fiziksel değil, zihinsel dinlenmeyi de sağlayan yataklarımızın sağlığımız üzerindeki derin etkisi ve biz bunun bilincindeyiz.

Biz ne yapabilirdik? Firmamızın sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik prensipleri içerisinde en doğru fiyatlama bir nebze olsun kendimizi iyi hissettiriyor. Doğrudan sağlığımıza tesir eden “Uyku sistemlerinde” minimum kar ve en iyi fiyat stratejisi ile çalışıyoruz.

İyi bir uyku sisteminde;

Akşam yattığımızla sabah kalktığımız arasında 1-1,5cm fark olduğunu, her sabah uzadığımızı biliyor muydunuz? Nasıl mı? Gün içerisinde ayakta veya otururken yığılan omurları ancak iyi bir yatak açabilir ve omurların arasından beyine giden tüm sinirlerin rahatlamasını sağlar. İşte zihinsel dinlenmenin önemli bir faktörü!

Akşam yattığımızla sabah kalktığımız arasında yaklaşık 1Kg fark olduğunu, zayıfladığımızı biliyor muydunuz? Fark etmesek te yaz-kış terliyor ve solunum yoluyla da bir kısım sıvıyı (yaklaşık 1lt.) kaybediyoruz. İyi bir yataktan beklenen işte bu sıvının dışarı atabilmesi. Aksi halde uyku konforumuz bozulacak ve zihinsel dinlenme gerçekleşemeyecek!

Ve benzeri birçok faktör ve hastane ortamında yapılan çeşitli testler tüm bu gerçekliği gözler önüne seriyor.

Uyku yüzeylerimizin olanaklarını genişletmek için aralarından seçim yapabileceğiniz en asil malzemeleri seçtik. İster doğal ister teknik olsun, hammaddelerimizi termal, hidrofilik ve esneklik özelliklerine göre seçiyoruz, ama hepsinden önemlisi konfor için. Tüm bunlar size daha önce hiç görülmemiş kaliteli ısmarlama bir yatak sağlamak için.

Kilolarca kullanılan doğal malzemeler:

Alpaka

Alpakalar, sıcaklıkların -20°’ye kadar düştüğü And Dağları’nda, özellikle Peru ve Bolivya’da yaklaşık 4000 metre yükseklikte yaşarlar. Bu sıcaklıklara direnmenin sırrı yündedir.

Lamaların aksine Alpakalar tüylerini dökmezler. Bu nedenle, rahatı ve sağlığı için kırpılması çok önemlidir. Bir alpakanın hayatında kırkılan ilk yün bir kenara ayrılır. Bu kesme işleminden elde edilen lifler tasnif edilir ve en iyi lifler Royal Alpaca üretmek için 4 filtrasyon işleminden geçer. Bu nedenle Royal, dünyadaki Alpaka ipliği üretiminin yalnızca %1’ini oluşturmaktadır.

Arles Merinosu

Arles Merinos yünü Fransa tarihi ile bağlantılıdır. İspanya’dan Merinos yününün sağlam ve inanılmaz derecede yumuşak olduğunu duyan XVI. Louis, Fransa’ya bir sürü ithal etti.

İlk koyunlar 1783’te geldi ve Rambouillet’teki ulusal koyun ağılında tutuldu. Bu türden diğer tesisler, iklimin İspanya’nınkine daha çok benzediği Fransa’nın güneyindekiler de dahil olmak üzere daha sonra oluşturuldu.


Arles’deki bu koyun çiftliklerinden birinde, Merinos koyunları Arles koyunlarıyla melezlendi ve bu da yeni bir ırkın doğmasına yol açtı: Arles Merinos koyunu. Son derece ince, çok nazik ve esnek lifleri ve ısı düzenleyici ve anti-bakteriyel özellikleri, onu şiltelerimizi doldurmak için ideal bir iklimlendirme malzemesi haline getirir.

Royal Alpaca yünü, termal nitelikleri ve konforuyla bilinir ve bu, üst düzey yatak takımlarımızı bu kadar istisnai kılar. Çok uzun, çok ince ve içi boş olduğu için çok fazla hava tutar, bu da çok yalıtkan olduğu anlamına gelir. Ayrıca, nemi hiç tutmaz.

Bebek Lama

3.500 yıldan fazla bir süredir evcilleştirilen bu İç Moğolistan’dan gelen bu Baktriya devesi, dondurucu bir iklimde, yüksek dağlık platolarda yaşıyor. Bu nadir ve değerli türden elde edilen yün, bolluğu, kalitesi ve sıcaklığı nedeniyle değerlidir.

Baby Camel, ilk kırkımdan çıkan yündür. Sıcak ve dayanıklı olmasının yanı sıra kuş tüyü son derece ince ve yumuşaktır, yani Tréca şiltelere rakipsiz kalite sağlar. Devenin postu, daha sağlıklı bir uyku için hipoalerjenik olmasının yanı sıra doğal bir iklim kontrol sistemi görevi görür ve nem seviyesini düzenler.

Sağdığı kuru ısının eklem ağrılarını, nevraljileri ve romatizmaları yumuşattığı bilindiğinden, soğuğa karşı koruma sağlayan Yavru Deve tüyünün eski çağlarda ve günümüzde bile bazı tıbbi faydaları olduğu söylenmiştir.

Lüks ve konfor uyku sanatının tüm ayrıntılarında şekillenmeliydi ve Treca üretti.

El yapımı Fransız yatağı ile Lüksü keşfedin…

Kişiye özel ve el yapımı üretim ile konfor ulaşılabilecek en üst seviyede.

SWISSFLEX 60 YILDIR AKILLI, ÜSTÜN KALİTELİ YATAK SİSTEMLERİ ÜRETMEKTEDİR.

İsviçre işçiliği ile, teknik uzmanlığının bir araya geldiği, yüksek fonksiyonellik ve rahatlık sunan benzersiz bir sistemdir ve kişiye özel çözümler sağlar.

SWISSFLEX 60 YILDIR AKILLI, ÜSTÜN KALİTELİ YATAK SİSTEMLERİ ÜRETMEKTEDİR.

İsviçre işçiliği ile, teknik uzmanlığının bir araya geldiği, yüksek fonksiyonellik ve rahatlık sunan benzersiz bir sistemdir ve kişiye özel çözümler sağlar.

Galip Kaynar Showroom'u Ziyaret Et

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.