Pişirme Dünyasının Yıldızları

Mutfak Projelerinde Uzmanız

Mimarlık eğitimim sırasında değerli hocamın sözü dün gibi kulağımda: “Mutfağı doğru çözebilen tüm projeyi başarıyla sonuçlandırır.”

Bilinç altında etkilendiğim çok muhtemel çünkü mutfak projeleri tüm meslek hayatımın merkezinde oldu, tıpkı mutfağın hayatımızın merkezinde olduğu gibi.

Önce ateş, sonra ocak ve sonrasında da mutfak evin, ailenin ve dostluğun merkezi oldu. Mutfağa dair her şeyi “Culinary”  düzenlemeye başladık. Evet, bugün şöminenin (ocağın) üzerinde tuzu saklayabilmek için çekmece kullanmıyoruz buna karşın teknolojinin ve yeni malzemelerin getirdiği kolaylıklarla mutfağı düzenlemek daha da sofistike bir iş haline geldi. Çok kısa süre önce, vakum çekmesinin mutfağın neredeyse ayrılmaz parçası olduğunu hayal etmemiz mümkün değildi. Düğmeye basıldığında yükselip alçalan tezgahlar, her gün sayısı artan elektrikli küçük mutfak cihazları, yepyeni davlumbaz teknikleri ve bunun gibi birçok yenilik “Culinary” sanatını her gün tekrar tekrar çalışmayı ve yenilikleri takip etmeyi gerekli kılıyor.

 

Geriye dönüp baktığımızda dolap kapaklarının arkasındaki rafların derinliğinde tencere, tabak aramanın ne kadar zor bir kullanım olduğunu idrak etmekteyiz. Bugün ise gelişen ray mekanizmaları sayesinde tüm bu ekipmanları çekmecelerde saklayarak hayatımızı çok daha kolay hale getirebildik. İşte bunun için günümüz mutfaklarında geniş çekmece dolaplarını çok daha fazla gözlemlemekteyiz.

Değişmeyen? Ergonomi! Aslında o da değişti; uzayan ortalama boy ölçüsü, tezgah ölçülerini tekrar gözden geçirmemizi gerekli kıldı. Yine de temel anlamıyla ergonomi mutfaktaki en önemli parametre. Mutfaktaki ana fonksiyonlar; yıkama –  saklama – pişirme üçgenin doğru kurgulanması gereği mimarlık-içmimarlık öğrencilerinin aldığı ilk temel bilgi. Mutfaktaki en yoğun sirkülasyonun bu üç fonksiyonun arasında gerçekleştiğini ihmal ederek nasıl başarılı bir proje ortaya çıkartabilir siniz? Evet, mimaride olduğu gibi iç mimaride de ve mutfaklarda da temsil mekanları istenilebiliyor.  Bu bir gerçek ancak unutulmaması gereken çok gösterişli bir mutfağımız da olsa günün birinde buzdolabından tereyağının ocağa gelmesi gerektiğini göz ardı edemeyeceğimiz ve en azından pişirme ünitesine yakın bir tezgah altı buzdolabıyla çözüm getirmemiz gerektiği.

Tüm iç mimari projelerimizde olduğu gibi mutfak projelerinde de çözümü öncelikle fonksiyonların çok iyi oturduğu “layout” yani yerleşim planlamasında arıyoruz.

İşte bunun için neredeyse onlarca planı öncelikle test ediyoruz sonrasında da en çok beğenilen, tercih edilen planı detaylandırıyoruz. Proje tamamlandığında metraj cetvelleri ve keşif özetlerini de hazırlayarak işe başlamadan önce bütçeyi görmüş oluyoruz.

Pişirme ünitesi, soğutucular, eviye, batarya, aydınlatma vb. birçok ekipmanı kendi markalarımızla sunabildiğimiz gibi tercih edilen tüm dünya markalarını da kullanabiliyoruz. Mutfak dolaplarında da yurtdışında masif üretim yapan firmalarımızla çözüm getirmenin yansıra yurtiçi atölyelerimizi de kullanıyoruz.

İşte bu sayede mükemmel mutfakları hayata geçiriyoruz.

HAYALLERİN ÖTESİNDE

Kasaba

⬅ kaydır ➡

SS Dreams

PENTHOUSE

SERENITY

Öncesi / Sonrası

⬅ kaydır ➡
kaydır
⬅ kaydır ➡

Çizimden Gerçeğe

Projenin en başında bitmiş halini görebilmek, hayalleri gerçekleştirmenin en güvenilir yolu.

Kullandığımız çok detaylı çizim, canlandırma teknikleri ve uzun çalışmalar sonucunda, mutfağınızın bitmiş halini gerçeğinden ayırt edemeyeceğiniz şekilde projelendiriyoruz.

Yandaki görsellerden hangisinin “render/çizim” hangisinin gerçek olduğunu tahmin edebilir misiniz?

Kaydır

Üretimdem Gerçeğe

Hikayeleriniz 

Sizlerin deneyimleri bizim için çok kıymetli. Galip Kaynar markası olarak biz, her zaman müşterilerimizin deneyimlerini önemser ve yaşadıkları bu deneyimi dikkatle takip ederiz. İşte sizler için derlediğimiz hikayeler.

 

İç mekan pişirme üniteleri

Evinizin Kalbi.

AGA – La Cornue – Falcon – Rayburn 

Pişirme dünyasının yıldızlarını keşfet.

Dış Mekan Pişirme Üniteleri

Aileniz ve dostlarınızla birlikte özgürce yemek pişirebilmek… Bu benzersiz deneyim sırasında yanınızda olacak kusursuz ve çok yönlü pişirme ünitelerini keşfet.

DIŞ MEKAN PİŞİRME ÜNİTELERİ

Aileniz ve dostlarınızla birlikte özgürce yemek pişirebilmek… Bu benzersiz deneyim sırasında yanınızda olacak kusursuz ve çok yönlü pişirme pişirme ünitelerini keşfet.

Mutfak Dolapları

Bir mutfağın ambiyansını değiştiren en büyük faktör; Mutfak Dolapları. Yaşam tarzınızı etkileyecek mutfak dolaplarını keşfedin.

No posts were found for provided query parameters.

PİŞİRME EKİPMANLARI

Lezzetli yemekler ile en yakın olduğunuz anlarda size eşlik eden ekipmanlar. Benzersiz pişirme ekipmanlarını keşfet.

PİŞİRME EKİPMANLARI

Lezzetli yemekler ile en yakın olduğunuz anlarda size eşlik eden ekipmanlar. Benzersiz pişirme ekipmanlarını keşfet.

Eviye / Batarya

Mutfağın tüm bileşenleri çok önemli! Bunu çok iyi biliyoruz ve en iyilerini size sunuyoruz.

Galip Kaynar

WorkShop

Pişirme Dünyasında Birlikte Yürüyoruz

Pişirme Dünyasında Birlikte Yürüyoruz

BURSA

Vira Mimarlık

Geçit Premium İş Merkezi
Ahmet Yesevi Mah. 561/A
Nilüfer/Bursa

0 224 248 86 86

info@noltebursa.com

DENİZLİ

ÖZGÖREN YAPI

Sümer Mahallesi 3.Sanayi Sitesi 25. Cadde No: 147 Merkezefendi/DENİZLİ

0 258 263 78 14

info@ozgorenyapi.com.tr

ANTALYA

Decus Kitchen

Düdenbaşı, Antalya Cd. No:421,
07500 Kepez/Antalya

0 242 338 10 55

info@decuskitchen.com

Galip Kaynar Showroom'u Keşfet

Example Subtitle

Example Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris tempus nisl vitae magna pulvinar laoreet. Nullam erat ipsum, mattis nec mollis ac, accumsan a enim. Nunc at euismod arcu. Aliquam ullamcorper eros justo, vel mollis neque facilisis vel.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.