HALEN İNGİLTERE’DE

…ve el yapımı üretilmektedir.

AGA 1922’de olduğu gibi bugün de aynı şekilde üretilir. Kok kömürü ile  eritilen demir, kum kalıplara dökülür. Bu döküm tekniği ile karakteristik yüzeyler oluşur ve seri üretimin tekdüzeliğine karşın, her biri benzersiz AGA pişirme üniteleri üretilir.

HALEN İNGİLTERE’DE

…ve el yapımı üretilmektedir.

AGA 1922’de olduğu gibi bugün de aynı şekilde üretilir. Kısaca, erimiş demir kalıplara dökülür. Bu döküm tekniği ile karakteristik yüzeyler oluşur ve seri üretimin tekdüzeliğine karşın, her biri benzersiz AGA fırınlar üretilir.

AGA PİŞİRME ÜNİTELERİ

Dökümün sıra dışı ısı dostu özellikleri sayesinde hem ısının depolanması hem de homojen dağıtılması için ideal seçimdir.

AGA PİŞİRME ÜNİTELERİ

 Dökümün sıra dışı ısı dostu özellikleri sayesinde hem ısının depolanması hem de homojen dağıtılması için ideal seçimdir.

                                                                                    Tüm dünyada                                                                                        “iyi yemek” ve “kaliteli yaşam”

anlayışıyla bütünleşen AGA, Nobel ödüllü fizikçi                                                                                  Dr. Gustav Dalén’in buluşudur.

Yemeklerinizi pişirmek için diğer fırınların yaptığı gibi kızgın bir kuru hava ile dağlamak yerine ısıyı yavaş ve nazik bir biçimde “radiant” ısı yayılım metodu ile yemeğe yavaş ve homojen şekilde aktararak yemeklerin besin değeri ve doğal lezzetlerini korurken içte de yumuşak ve ağızda dağılan eşsiz ıslak dokunun korunmasını sağlar.

Aga’yı günümüzün seri üretim tekdüzeliğinin ötesine geçiren bir diğer özelliği ise parçalarının imalatı ve kaplanmasında hala ilk gün olduğu gibi el işçiliği kullanılıyor olmasıdır. 

Bu sayede her bir AGA  özgün detaylara ve eşsiz kalitede yüzey dokusuna sahiptir. Aga’ların ömrünün yıllar değil, on yıllarla ifade edilmesini sağlayan parlak camsı emaye yüzeylerinin kaplaması 3 kat olarak yapılmakta ve bugün dahi uzun bir süreci gerektirmektedir.

AGA PİŞİRME ÜNİTELERİ

Çalışma prensibine bağlı olarak; GELENEKSEL ve KONVANSİYONEL olmak üzere iki ana seri başlığında üretilmektedir. Yakıt türünü; Doğalgaz, LPG ve veya elektrik olarak siz seçebilirsiniz.

GELENEKSEL AGA – RADIANT ISI YAYMA METODU

AGA pişirme üniteleri; tadı harika yiyecekler yaratmak için dökme demir fırınlardan yayılan ısıyı kullanır ve bu hassas pişirme yöntemi sayesinde yiyeceklerin tüm vitamin değerlerini içerisinde muhafaza ederken aynı zamanda nefasetini korur.  Bu metot oldukça toleranslı ve sezgiseldir; pek çok ocak veya fırından farklı olarak, bir yiyeceği çok uzun süre bıraksanız dahi kurumaz.

AGA pişirme ünitesinde bulunan farklı fırın bölümleri;

Kızartma / ”Roasting” / Yüksek Isı

Pasta-Börek / ”Baking” / Orta Isı 

Yavaş Pişirme / ”Simmering”

gibi belirli bir işlevi yerine getirmek üzere tasarlanmıştır.

Buda tam olarak doğru sıcaklığı ayarlama konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir; pişireceğiniz yemek için uygun fırın bölümünü seçmek yeterli olacaktır.

KONVANSİYONEL AGA

AGA’nın konvansiyonel MASTERCHEF DELUXE ve MERCURY  modelleri; indüksiyon veya gazlı olmak üzere mükemmel üst ocak yelpazesi sunar. Farklı fırın bölümleri sayesinde de işlevselliği en üst düzeyde yaşarsınız. Çok fonksiyonlu fırın bölümünde üç ayrı noktada kullanılan ısı elementleri (üst, alt ve orta-fanlı) sayesinde; aynı fırın bölümünde farklı pişirme tekniklerini uygulayabilirsiniz. Diğer fanlı fırın bölmesinde ise pasta ve böreklerin yanı sıra yine farklı pişirmeleri gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bağımsız ızgara çekmecesi küçük atıştırmalıklardan büyük ziyafetlere kadar her zaman elinizin altında.

MASTERCHEF DELUXE

Gelişmiş pişirme özelliklerinin rafine bir karışımını sunan AGA “Masterchef Deluxe” modeli; yemek yapmayı sevenler için ideal bir pişirme ünitesidir.

Zamansız tasarımı ve zarif özellikleriyle bu pişirme ünitesi hem çağdaş hem de klasik mutfaklar için mükemmel bir seçimdir.

AGA Masterchef Deluxe, 90 cm veya 110 cm olarak mevcuttur ve son teknoloji ürünü beş bölgeli indüksiyonlu ocak veya beş gözlü gazlı ocak seçeneği sunar.

MERCURY

Trend belirleyen “Mercury” serisi pişirme ünitesi; en yüksek kalitede performans ve gözlerinizi ayıramayacağınız güzelliği elde edebilmek için en yüksek standartlarda tasarlandı.

Büyük ve çok işlevli fırın bölümleri sayesinde Mercury; ailece yemek pişirmek veya eğlenmek için en uygun esnekliği sunar.

BİLİYOR MUYDUNUZ?

1922’de kurulan AGA 1930’larda Türkiye’de satışa başlamıştı ve ilk Türkçe broşürü!

Jamie Oliver – Yemek Şefi
Jamie Oliver – Yemek Şefi
Read More
Çok heyecanlıyım. Sonunda şirin bir aile evine kavuştuk. Mutfağa girdiğim zaman şunu düşündüm “ sanırım bir Aga için doğru zaman”. Evlendiğimiz zaman Jules, bir Aga satın almamızı istemişti ancak ben dökme demirden bir eşyanın bu kadar güzel olabileceğini düşünmemiştim. Bu arada şunu söylemeliyim ki, Aga’da pişiremeyeceğiniz hiçbir yemek yoktur.
Sharon Stone - Aktrist
Sharon Stone - Aktrist
Read More
Bir Amerikan Magazin dergisine verdiği röportajda, eğer evinde yangın çıkarsa kurtarmak isteyeceği eşyasının ne olduğu sorusuna “ İngiliz yapımı Aga fırınımı kurtarmak isterdim” yanıtını vermiştir.
Jilly Cooper - Yazar
Jilly Cooper - Yazar
Read More
Aga fırınımı seviyorum. Büyük bir eve sahip olmamıza rağmen zamanımızın çoğunu mutfakta, Aga fırının etrafında geçiriyoruz.
Gérard Depardieu
Gérard Depardieu
Read More
Oldum olası dökme demir kuzine tipi pişirme ünitelerine bayılmışımdır. AGA ile pişirmek, bugünün pişirme tecrübesi ile 17. Yüzyıl efsane Fransız şef François Vatel dönemi arasında doğal bir bağ kuruyor. AGA ile pişirmek harika, ufak tefek hataları kolayca tolare edebiliyorsunuz, ayrıca 10 kişilik bir misafir grubuna yemek pişirip aynı zamanda aralarına katılabilmek ve birlikte vakit geçirebilmek mümkün oluyor.
Previous
Next

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.